بهینه سازی سایت

بهینه سازی سایت

بهینه سازی سایت

بهینه سازی سایت و بالا بردن رتبه وب سایت شما در کلمات کلیدی مورد نظر شما در کمترین زمان و بهترین هزینه.

SEO (سئو)به معنی بهینه سازی سایت در موتور های جستجو (Search Engine Optimization) می باشد ، در واقع یکی از مراحل مهم و پر اهمیت در طراحی وب سایت می باشد . سئو سایت در معنای پیاده سازی الگوریتم ها و استانداردهای گوگل می باشد که در نتیجه عمل قرارگیری در صفحه اول گوگل به واسط کلمات کلیدی خاص و عبارت بهینه سازی وب سایت را حاصل می نماید.

Search Engine Optimization (بهینه سازی موتور های جستجو ) عبارت است از مجموعه تکنیک ها و مهارت هایی که به یک سایت اجازه می دهد ترافیک و بازدید کننده های بیشتری از موتور های جستجو نظیر Google ، Yahoo و یا Microsoft داشته باشد .

فرایند بهینه سازی سایت (SEO) در واقع فرایندی است که در جهت افزایش بینندگان سایت یا بالا بردن ترافیک آن گام بر می دارد تا امتیاز (Ranking) سایت را در موتور های جستجوگر بالا ببرد. استفاده از متد SEO به ما این اطمینان را می دهد که سایت در موتور های جستجو در دسترس بوده و شانس پیدا کردن آن از طریق این موتورها بالاتر می رود.

با توجه به اینکه امروزه Google سردمدار موتور های جستجو محسوب می شود بیش از ۹۰% از کاربران وب پاسخ خود را در Google جستجو می کنند.
زمانی که شما در یک موتور جستجو به دنبال موضوعی خاص می گردید حتما متوجه این مطلب شده اید که برخی از سایت ها دارای رتبه های بالاتری هستند و در صفحات اولیه موتور های جستجوگر مشاهده می شوند ، با توجه به اینکه کاربران وب صفحات اولیه Google را برای پاسخ خود بررسی می کنند به اهمیت SEO (بهینه سازی موتور جستجو) برای سایت خود پی می برید. شما از این طریق می توانید سایت خود را در صفحات اول نتایج جستجو قرار دهید.

اصولا هدف از داشتن یک سایت خوب و کامل استفاده مفید از سایت ، بهره وری مالی و همچنین معرفی خود به دنیای اینترنت می باشد بنابراین ( بهینه سازی سایت و سئو SEO می تواند کمک شایان توجه ای به سریع تر پیدا شدن سایت در موتور های جستجو و تامین نظر دارندگان وب سایت داشته باشد.

آشنایی با مفاهیم بهینه سازی سایت و سئو :

از اصلی ترین نکته های بهینه سازی سایت و سئو دقت در چگونگی شاخص گذاری موتور های جستجو می باشد که در اصطلاح ایندکس کردن خوانده می شود. این اصطلاح شیوه برنامه‌نویسی است که توسط آن یک راهکار می‌تواند توسط یک عمل کننده به‌ نام شاخص اصلاح گردد. موتورهای جستجوی حرفه ای از نرم افزارهای عنکبوت یا خزنده ها به منظور سرچ صفحه ها بهره می گیرند. خیلی از صفحه هایی که از درون صفحه های ایندکس شده به موتورهای جستجو پیوند می یابند نیز به صورت اتوماتیک پیدا می شوند.

برای بهره گیری از دو لیست اینترنتی دایرکتوری یاهو و پروژه دایرکتوری باز ، احتیاج به فرستادن دستی و ارزیابی انسانی می باشد اما گوگل وبمستر تولز این تمهید را ایجاد نموده تا سایت نقشه اش را با کمک XML پدید آورد و به صورت مجانی بفرستد تا از یافتن همه صفحه ها آسوده خاطر شود . خزنده ها از فاکتورهای گوناگونی به منظور خزیدن در سایت ها بهره می گیرند. دقت نمایید که همه صفحه ها ایندکس نمی گردند و فاصله یک صفحه از صفحه اصلی پارامتر پراهمیتی در پیدا شدن یا نشدن بوسیله خزنده های گوگل می باشد.

عوامل کلی بهینه سازی سایت و سئو :

شیوه کار عملی بهینه سازی سایت و سئو سایت ها را در نگاه کلی به دو بخش می توان قسمت نمود :

بخش نخست : بهینه سازی سایت و سئو On-page یا بهینه سازی عوامل درون سایت

عوامل درون سایت در برگیرنده اسم دامنه ، سرنویس صفحه ها ، محتوای صفحه ها ، متاتگ ها ، html  برچسب ها و همه عواملی است که داخل سایت موجود هستند.

بخش دوم : بهینه سازی سایت و سئو Off-page یا بهینه سازی عوامل خارج از سایت

فعال بودن در شبکه های اجتماعی ، تبلیغات سایت در سایر سایت ها ، بالا بردن محبوبیت سایت ، بهینه سازی سایت و سئو لینک هایی که به سایت اصلی لینک می گردند.

سئویی که نباید آن را انجام داد یا سئوی کلاه سیاه :

در اکثر موارد مدیران ، طراح ها و کارشناسان بهینه سازی سایت و سئو در بهینه سازی سایت افراط می نمایند و سعی دارند از نقاط ضعف گوگل برای سئوی سایت خود استفاده کنند که ایت کار باعث پایین آمدن رنگینگ سایت شان در نزد موتورهای جستجوی پیشرفته می گردد. به همین خاطر موتورهای جستجو مولفه هایی برای اسپم کاری های سایت ها در نظر دارند.

مولفه بندی هرزنامه ها بوسیله موتورهای جستجو یا ایندکس کردن اسپم :

 1. افراط در به کارگیری از واژه های کلیدی
 2. به کارگیری از مطلب پنهان در سایت
 3. افراط در به کارگیری از متا تگ ها

بهینه سازی سایت و سئو ارزان :

به نحوه ای از سئو کردن گفته می شود که با هزینه کمتر بتوان به نتیجه های خوبی در دراز مدت رسید. اما برخی از افراد سودجو این تعریف را به گونه ای معکوس جلوه می دهند و از اعتماد مشتری ها سوء استفاده می کنند تا به پول برسند. آنها سئو ارزان را به معنای رسیدن به هدف در کوتاه مدت به مشتری ها معرفی می کنند ، اما توجه ندارند که میزان کارهایی که برای سئوی سایت در کوتاه مدت انجام شود توسط گوگل مشمول جریمه و توبیخ می شود و سایت را به صفحه های رتبه پایین پنالتی می کند.

سئو و رسیدن به رتبه نخست گوگل در کوتاه مدت برخی از مشتری ها را گول می زند و باعث می شود تا وارد عقد قرارداد با این گونه افراد شوند آنها فکر می کنند اگر آمار بازدید سایت به یکباره بالا برود و ترافیک زیادی به سایت سرازیر شود و یا به یکباره تبلیغات زیادی به سایت برسد طراحی سایت آنها به نتیجه خوبی رسیده و بالتبع آن فروش کالاها و خدمات شان نیز افزایش خواهد یافت ، در حالی که کاملا در اشتباه هستند.

اما با تعریفی که ما در ابتدای این نوشته از سئو ارزان کردیم ، مشتری با صرف هزینه اندکی قادر است در درازمدت به نتیجه خوبی در رتبه بندی طراحی سایت اش برسد و این نتیجه برای همیشه برای سایت پایدار خواهد ماند. تیم سئو اوینیک با این رویکرد به سئو ارزان نگاه می کند و باور دارد که مشتری با صبر و حوصله و سپردن کار به عهده افراد مجرب و باتجربه می تواند نتیجه دلخواه اش را از طراحی سایت کسب و کارش در درازمدت بگیرد.

به همین خاطر روند نرمال سئو بایست در هر شرایطی سپری شود حال اگر این روند توسط سایت شما دچار کوتاهی و یا مشمول روندهایی غیرنرمال باشد مطمئنا سئو اوینیک از قبول سئوی اینگونه سایت ها سرباز خواهد زد.

خدمات سئو ارزان که تیم سئو اوینیک به مشتری های خود ارائه می دهد صرفا در خرید بک لینک خلاصه نمی شود زیرا این شرکت باور دارد که لینک های فنی و کارآمد نیاز به هزینه دارند و با صرف هزینه کم نمی توان آنها را تصاحب کرد.

سئو ارزان سئو اوینیک در قسمت های گوناگونی برای مشتری ها ارائه می گردد به صورتی که با توجه به نیازها و خواسته های مشتری بهترین نتایج با هزینه کم نصیب مشتری می گردد. شما برای سفارش و مشاوره درباره سئو ارزان می توانید با کارشناسان و همکاران ما در سئو اوینیک تماس برقرار کنید.

دلایل نیاز به بهینه سازی سایت و سئو :

 1. معرفی سایت به دنیای اینترنت
 2. نشان دهنده اعتبار فعالیت و حرفه شما
 3. موثرترین تبلیغات مجازی
 4. بالارفتن بازدیدکنندگان و افزایش فروش و خدمات سایت
 5. سرمایه گذاری برای تبلیغات همیشگی

فاکتورهای سئو  و بهینه سازی سایت عبارت اند از :

۱ –تولید محتوای مفید برای کاربران
۲ –فعالیت و اشتراک گذاری محتوا در شبکه های اجتماعی ( از جمله : گوگل پلاس ، فیسبوک و …)
۳ –لینک بلدینگ و دریافت لینک یک طرفه از سایت های مرتبط با موضوع و …موارد نام برده اصول کلی سئو سایت می باشند و موارد و نکات ریز بسیاری وجود دارد که بعدا به آنها می پردازیم .

خدمات بهینه سازی وب سایت :

 1. مرور مطالب سایت و ساختار آن
 2. بهبود وضعیت تکنیکی وب سایت مثل خطاها و مشکلات آن
 3. تحقیق در مورد کلمات کلیدی
 4. بررسی سایت های رقبا
 5. بررسی محتوا واعمال تغییرات با توجه به کلمات کلیدی و بازار هدف
 6. ایجاد بک لینک ها در حوزه فعالیت سایت
 7. ایجاد گزارشات کامل از بینندگان و …
 8. آموزش سئو (seo)
 9. مطرح شدن سایت در بازار یا مناطق مورد نظر

آیا به فکر بهینه سازی وب سایت خود هستید و به توضیحات بیشتری نیاز دارید :

4 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *