social-networks

بهینه سازی سایت برای شبکه های اجتماعی (SMO)

بهینه سازی سایت برای شبکه های اجتماعی ( SMO )

بهینه سازی سایت برای شبکه های اجتماعی ( SMO ) و یا  Social Media optimize  تکنیک جدید و بسیار موثری است که در کنار SEO , SEM  و  SMM می تواند کمک شایانی به معرفی سایت ، برند سازی و فروش بیشتر کند . در بهینه سازی برای شبکه های اجتماعی ، هدف نهایی بهتر نوشتن پست و مطلب در این شبکه ها برای جذب مخاطب و دنبال کردن مطالب ما می باشد .social-networkevinic

چرا SMO اهمیت دارد ؟

کافیست بدانید طبق آمار از هر پنج بزرگسال ، چهار نفر عضو حداقل یک شبکه اجتماعی میباشند !به عبارتی ۸۰ درصد مردم دنیا ( آن بخش که تبلیغات می تواند برای شان موثر باشد ) عضو شبکه های اجتماعی هستند . تعدادی که به هیچ عنوان قابل چشم پوشی نیست . ولی به همین نسبت هم شرکت ها ، سایت ها ، پیج ها و شبکه های تلویزیونی ، افراد مشهور و …. در این شبکه ها حضور دارند و مخاطبین را به سمت خود جذب می کنند .  SMO  به شما کمک میکند تا صفحه شما نیز به مرور سری بین سر ها در آورده و طرفدار پیدا کند .

مزایای SMO

SMO باعث ایجاد ترافیک در سایت شما می شود ، اطلاع رسانی را سریع تر می کند ، باعث ایجاد لینک به سایت شما می شود ، تعداد صفحات بازدید در سایت شما را بالا می برد ، صفحات فرود شما را بیشتر می کند ، پراکندگی بازدید کنندگان به لحاظ جغرافیایی ، زبان و … را به دنبال دارد ، امکان کامنت گذاشتن ، لایک کردن ، به اشتراک گذاشتن و … را بالا می برد ، امکان بوک مارک کردن سایت شما را بالا می برد و …

این موارد نه تنها به خودی خود بسیار حائز اهمیت است و باعث فروش بیشتر می گردد ، بلکه زمینه ایست برای آنکه موتور های جستجوگر به سایت شما علاقه بیشتری نشان دهند و شما را زودتر و بیشتر لیست کنند و به مرور در صفحات اول و حتی نتایج اول خود نمایش دهند . ضمن آنکه امکان تحلیل آمار بهتری را به شما می دهند تا تصمیم گیری ها و سیاست گذاری های خود را بهتر و سنجیده تر انجام دهید . این واضح است که آماری که شما از بازدید ده هزار نفر بیننده سایت خود به دست می آورید بسیار کامل تر و گویا تر از مثلا” پانصد نفر است .

بهینه سازی در این شبکه ها یعنی جمع کردن طرفدار. یعنی پرچم تجارت خود را در این شبکه ها بالا ببرید و طرقدار جذب کنید.

لایک ،Share,plus ,توئیت ،انتشار در linkedin, پین پینترست و … همگی یک نشان از فعالیت از شبکه های اجتماعی است که Social Signal نامیده می شوند. اغلب وقتی حرف از بهینه سازی در شبکه های اجتماعی در سئو زده می شود، به معنی افزایش Social Signal ها برای سایت شماست.

این تصور وجود دارد که جذب طرفدار از شبکه های اجتماعی ، می تواند در سئو موثر باشد.اما واقعیت این است که شبکه های اجتماعی به شکلی که عموما تصور می کنند در سئو موثر نیستند و به صورت غیر مستقیم تاثیر گذارند.بسیاری بر این باورند بهینه سازی در شبکه های اجتماعی یعنی افزایش لایک یا مثبت یک صفحه ای در فیس بوک یا گوگل پلاس که لینک شما در آن وجود دارد.اما واقعیت این است که به راحتی می توان لایک های تقلبی خریداری کرد که تشخیص تقلبی بودن آنها هم برای موتورهای جستجو مقدور نیست. بدیهی است که گوگل صرف دیدن لایک یا پلاس های زیاد یک سایت ، نباید اثر چندانی در رتبه سایت در نتایج بدهد.

انتشار عمومی مطلب شما در شبکه های اجتماعی بخصوص در فیسبوک، توییتر و گوگل پلاس، حتی اگر هیچ لایک و plus و توییتی نداشته باشد، منجر به index شدن سریع مطلب شما در گوگل می شود. توجه داشته باشیم اینجا صحبت از index است نه رتبه و صفحه اول. رتبه بندی به عوامل خیلی زیادی بستگی دارد. مزیت دیگر این است که گوگل تشخیص می دهد، که نویسنده اصلی شما هستید. زیرا زودتر از کپی برداران، مطلب شما ایندکس می شود. البته بحث کپی برداری و آثار آن بحث مفصلی است که در بحث همه چیز درباره کپی برداری و تأثیر آن در سئو مفصل به آن پرداخت شده است.

فضاهای اجتماعی وب فرصتی بی نظیر برای بازاریابی برای تجارت، محصولات و خدمات فراهم می نماید که تا دهه ی قبل وجود نداشته است. دورنمای بازاریابی پیوسته در حال رشد و تغییر است و ما در ابتدای راه بازریابی از طریق شبکه های اجتماعی می باشیم. این نوع بازاریابی مهم و همچنین موفقیت با این روش سخت و زمان گیر می باشد. امروزه در هر تجارتی تکنیک های بازاریابی رسانه های جمعی مربوط به یک سازمان یا شرکت باید تنظیم و مورد بررسی و آزمایش قرار گیرد تا بهترین روش برای دستیابی به هدف به دست آید. اما قبل از اینکه وارد عمل شوید ، به درک کردن و شناسایی کامل پایه و اساسی که استراتژی بازاریابی رسانه های جمعی می طلبد ، نیاز دارید.

اما در اساس تمام برنامه های بازیاریابی از طریق رسانه های اجتماعی ما با چهار  رکن اساسی روبه رو هستیم :

خواندن ، ایجاد کردن ، به اشتراک گذاشتن ، بحث کردن و مطرح کردن

اگر این چهار رکن اساسی را در بازاریابی رسانه های اجتماعی مورد توجه قرار ندهید تمام برنامه ریزی های شما و استراتژی هایی را که در پیش گرفته اید به درستی به هدف مورد نظر دست پیدا نخواهد کرد. به عبارت دیگر همانگونه که برای ساختن یک خانه به پایه ریزی مستحکم و مراقبت و نگه داری از این پایه ریزی تا زمان بنای اسکلت ساختمان نیاز دارید، گام برداشتن و پیش بردن یک طرح بازاریابی رسانه جمعی موفق نیز نیاز به اتخاذ استراتژیی درستی  و صبر نمودن در این زمینه دارد تا به موفقیت دست یابید.

رکن اول بازاریابی شبکه های اجتماعی : خواندن و مطالعه

یک طرح بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی موفق با تحقیق آغاز می گردد و پژوهش مورد نظر باید به صورت مداوم و مستمر صورت پذیرد. به عبارت ساده تر، بازاریابی رسانه های جمعی به مطالعات زیادی نیاز دارد. نه تنها شما نیاز دارید که در جریان آنچه در تجارت و صنعت شما در حال وقوع است قرار بگیرید بلکه می بایست از مطالعه هایی که به صورت آنلاین در رابطه با تجارت مورد نظر شما، محصولات، خدمات، مشتری و رقیبانتان صورت می گیرد، آگاهی کامل داشته باشید. بدون اینکه در حوزه ی تخصصی خود مطالعه داشته باشید و به روز باشید، تقریبا عملیاتی ساختن سه رکن اساسی دیگر در این نوع  بازاریابی یعنی ایجاد کردن، به اشتراک گذاشتن و مطرح کردن غیر ممکن می باشد. مطالعه و تحقیق می تواند به شکل های متنوع و گوناگونی صورت پذیرد. شما می بایست تا حد امکان اطلاعاتی که مربوط به تجارت شما می باشد را به صورت روزانه تنظیم کنید تا بتوانید به صورت موثر با مخاطبین خود هوشمندانه و صادقانه در ارتباط باشید. بهترین بازاریاب های رسانه های جمعی افرادی هستند که در شناخت رقیبان، مشتریان، گرایش ها و تمامی مسائل مربوط به تجارتشان مهارت کاملی دارند. در ادامه طیف مختلفی  از رسانه های قدیمی و جدیدی را که به عنوان گامی برای افزایش اطلاعات به عنوان یک ضرورت مطرح می باشند را ذکر خواهم نمود که گفته می شود بایست حدود ۳۰ دقیقه از وقت روزانه خود را به خواندن و مطالعه ی آن ها اختصاص دهید :

*وبسایت های تجاری و صنعتی

*وب سایت های خبری تجاری

*اعلامیه های رسمی تجاری

*وبلاگ هایی که به طور مستقیم و غیر مستقیم با تجارت شما مرتبط هستند، وبلاگ هایی که متعلق به کارشناسان و متخصصان تجاری می باشد و … .

*کتاب های الکترونیکی

*نشریه های تجاری ( به صورت آنلاین و آفلاین )

*مطالبی که در تویتر توسط افراد شناخته شده و متخصص دنیای تجارت نوشته می شود

*ویدیوهای آنلاین که توسط شرکت های بزرگ و یا رقیبان شما و یا گروه های تجاری ساخته می شود

*مطالعه مطالبی که رقیبان شما منتشر می نمایند

رکن دوم بازاریابی شبکه های اجتماعی : ایجاد کردن

بیشتر کارشناسان رسانه ای معتقدند که ایجاد یک درون مایه ی مفید و جذب کننده، مهمترین بخش هر برنامه ای است که در زمینه بازاریابی رسانه های جمعی وجود دارد. در آینده بیشتر در مورد نقش اساسی شبکه های اجتماعی در اهداف بازاریابی فرا خواهید گرفت. شاید در یک کلام بتوان گفت در بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی اگر برنامه ای برای ایجاد محتوایی پرمایه و ارزشمند و جذب کننده نداشته باشید بقیه ی تلاش های شما نیز بیهوده خواهد بود. البته همانطور که قبلا نیز خدمت شما عرض نموده ام لازمه ی  ایجاد یک محتوای خوب، مطالعه آنلاین در زمینه تجارت، برند، محصولات و … می باشد.اگر چه ایجاد محتویات جذب کننده و شروع گفتگو، و استمرار بخشیدن رابطه خود با مشتریان و کاربرانتان و ترغیب آن ها به دنبال کردن و اعلام نظر درباره ی نوشته های شما کار دشواری می باشد ولی این نکته را توجه داشته باشید که خلق محتوای جذاب و جدید خیلی می تواند تاثیرگذارتر باشد تا کارهایی مثل ارائه کوپن و آگهی های تخفیف به مشتریان و جذب آن ها از این طریق.در زیر پنج توصیه را خدمت شما عرض خواهم نمود که با بهره گبری از آن ها هنگام ایجاد مطالب و انتشار آن ها در شبکه های اجتماعی این اطمینان برای شما حاصل می شود که مطالب شما از دیدگاه مخاطبان دارای ارزش می باشد :

– ایجاد مطالب جالب و جذب کننده که با صدای خودتان ساخته می شود، البته این کار را باید با خوش رویی تمام انجام دهید.

– هنگام ایجاد مطالب ارزشمند باید این مطالب با لحن و زبانی نوشته شود که همگام و هماهنگ با انتظارات و خواست و نیاز مشتری شما باشد.

– مطالب انتشاری شما باید مداوم و مستمر باشد. نباید با انتشار مطلبی تا مدت طولانی از شما خبری نباشد، زیرا در این صورت مخاطبین شما نیز ناپدید خواهند گردید.

– محتوای انتشاری نباید شامل اغراق و یا فریب باشد و یا به گونه ای نوشته شده باشد که مخاطبین مورد هدف را گیچ نماید زیرا در این صورت مخاطبین هدف اعتماد خود را نسبت به شما از دست می دهند و این به معنی شکست شما می باشد.

– مطالب شما باید علاوه بر جذاب و نو بودن، شفاف باشد بدین معنی که مخاطبین هدف شما احساس اعتماد نمایند.

رکن سوم بازاریابی شبکه های اجتماعی : به اشتراک گذاشتن

یکی دیگر از جنبه های کم نظیر بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی، به اشتراک گذاشتن محتوا به عنوان شیوه ای برای تبلیغات و در معرض فروش قرار دادن محصولات می باشد. اکثر مردم زمانی که به بازاریابی فکر می کنند، نوعی تبلیغات مستقیم به ذهنشان می رسد، در حالی که بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی فرصت ها و عناصر جدیدی به روش های بازاریابی اضافه می نماید. در عصری که بدگمانی و بی اعتمادی نسبت به تبلیغات زیاد شده است، خریداران و مصرف کنندگان به ارتباطات، بازدیدها، نظریه ها و گفت و گوها وابسته شده اند. شما می توانید با به اشتراک گذاشتن اطلاعات مورد نیاز خریداران و کاربران هدف به صورت آنلاین از این فرصت استفاده نموده و به این خواسته کاربران و خریداران پاسخ دهید.در اصل وب با فراهم نمودن  امکان اشتراک مطالب، بر روی اصلی که بازاریابی سال هاست بدان تکیه دارد، یعنی هدف گیری جمعی را تحقق می بخشد. شما می توانید اطلاعات مفید و جالبی را در حین مطالعه آنلاین بیابید و آن را به اشتراک گذاشته و از این طریق حضور پررنگی در شبکه های اجتماعی داشته باشید. شما می توانید در مورد محصولات با خریداران و دیگران صحبت نمایید. به عبارت دیگر، نه فقط یک نوع محصول برای ارائه کردن وجود دارد، و نه فقط یک شنونده که محصولات خود را به او معرفی نمایید. همانطور که شما از روش ها، تاکتیک ها و پیام هایی به روش های سنتی برای ترویج کسب و کار و تجارت خود و شناساندن محصولات خود به اقشار مختلف مخاطبان استفاده می کنید، باید محصولات خود را به مخاطبان آنلاین نیز معرفی نمایید.همانطور که شما محصولات جالب و جالبتری درست کرده و به دیگران معرفی می کنید، مخاطبین آنلاین شما مرتب بیشتر و بیشتر می شوند. در واقع، تعداد زیادی از آن مخاطبان، هواداران وفادار شما خواهند شد. هرچه بیشتر توجه آن ها را از طریق تولید کردن و شناساندن محصولات جالب و جذاب، به خود جلب کنید، آن ها بیشتر علاقه مند می شوند که قدردانی ها، اندیشه ها و نظرات خود را بیان کنند. (چه مثبت و چه منفی).

رکن چهارم بازاریابی شبکه های اجتماعی: بحث و گفتگو (مطرح کردن)

وقتی که مخاطب شما از طریق نظر دادن به یکی از پست های شما در وبلاگتان، در میان گذاشتن اطلاعات محصولات شما با دیگران، ارتباط برقرار کردن با شما از طریق Twitter و غیره به مطالب شما از خود واکنش نشان داده و با شما ارتباط برقرار می کند، ضروری است که شما هم به آن پاسخ دهید. هیچ کس دوست ندارد نادیده گرفته شود، ولی هرکس دوست دارد مورد تصدیق قرار گیرد. به عبارت دیگر، به مخاطبان خود نشان دهید که برایشان ارزش قائل می شوید و از آن ها سپاسگزار هستید، به نظراتشان احترام می گذارید و می خواهید با آن ها ارتباط برقرار کنید. همانطور که شما در کسب و کار خود شخصی را نادیده نمی گیرید، نباید مخاطبین آنلاین خود را نیز نادیده بگیرید. قدرت اصلی بازاریابی از مخاطبان وفادار شما، که اغلب هوادار برند تجاری شما می باشند، نشات می گیرد. در واقع حضور آن ها، که محصولات شما را در همه جای شبکه جهانی وب معرفی میکنند، می تواند پشتیبان کسب کار شما باشد. تعدادی از معروف ترین کارشناسان رسانه های اجتماعی ادعا می کنند که اساس موفقیت آن ها، به وجود آوردن هواداران وفادار است. که با وجود آوردن محصولات بهتر، موفقیت بیشتری را برای شما رقم خواهد زد.
از آنجا که این رکن از بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی، نیازی به سرمایه گذاری پولی ندارد (غیر از اینکه شما کسی را استخدام کنید که این کار را برایتان انجام دهد)، نتایج آن می تواند خیلی قدرتمند تر از دیگر روش های بازاریابی که به مراتب به سرمایه گذاری مالی خیلی بیشتری نیازمند است، باشد.

چند توصیه درباره بهینه سازی شبکه های اجتماعی

  • شبکه های مجازی را بشناسید

شاید ندانید ( و شاید هم بدانید ! ) صدها شبکه اجتماعی وجود دارد که هر کدام میتواند به اشکال مختلف به شما کمک کند . شبکه هایی برای اشتراک گذاری متن و عکس و فیلم و شبکه هایی برای بوک مارک کردن سایت ها ، شبکه های تخصصی و …. سعی کنید آنها را پیدا کنید و با آنها آشنا شوید . برخی از مهمترین آنها  فیس بوک ، توییتر، فلیکر ، دیگ ، دلیشز ، استامبلوپون ، رددیت ، بلاگر ، یوتیوب ، مای اسپیس ، گوگل پلاس ، فریند فیدز ، لینک ادین و … هستند .

  • حتما برای سایت شرکت خود یک وبلاگ در نظر بگیرید .

وبلاگ ها سایت ها را از رکود و غیر فعال بودن خارج می کنند و می توانند هر روز برای مشتریان شما مطالب به روز تهیه کنند . امکان اظهار نظر و ارتباط بهتر با شما را فراهم می کنند و اطلاع رسانی شما را برای مخاطبین تان سریعتر فراهم می کنند . وبلاگ ها را دقیق و با حوصله و با کمک از متخصصان رشته خود و با مشورت یک متخصص سئو تهیه کنید.

  • نکات خاص هر شبکه اجتماعی را در نظر بگیرید

هر شبکه اجتماعی آداب و رسوم خود را دارد ، در شبکه های اجتماعی ، همانطور که زود جذب میشوید زودتر هم دفع میشوید. هر دوی آنها فقط با یک کلیک امکان پذیر است …. پس ریزه کاری های آن شبکه را مراعات کنید . طوری بنویسید که دیگران رغبت به اشتراک گذاری مطلب شما کنند ، اصول جستجو را در نظر بگیرید ( مثلا” در توییتر هشتگ نویسی کنید ) و یا در دلیشز از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید و ….

  • از مدیا های مختلف استفاده کنید

هر شبکه اجتماعی تمرکز به مدیای خاصی دارد ( و شاید هر گروه از شبکه های اجتماعی ) . در برخی از آنها نوشته ، در برخی دیگر عکس و در برخی دیگر فیلم حرف اول را میزند . همیشه زمانی را برای تهیه مدیا های متفاوت مانند اینفوگرافیک و ویدئو مارکتینگ  در نظر بگیرید.

  • تبلیغات کنید

از تبلیغات در شبکه های اجتماعی ، برای معرفی صفحه خود غافل نشوید ، اینکار رشد شما را حداقل در شروع کار چند برابر میکند . خارج از شبکه های اجتماعی نیز خود را معرفی کنید . در سایت خود ارتباط با شبکه های اجتماعی را راحت کنید ، بر روی کارت ویزیت و اوراق اداری خود حتما حضور خود در شبکه های اجتماعی را هم لحاظ کنید و …

با توضیحات بالا، بهتر است نقش شبکه های اجتماعی را برای سایت خود پررنگ تر کنید.اگر فعالیت هر چند اندک، در شبکه ها اجتماعی اگر برای شما و آینده شما سود نداشته باشد بی ضرر نیست.دنیا نیز به سمت شبکه های اجتماعی و App ها در حال حرکت است.پس از شبکه های اجتماعی هم برای سئو، و هم برای رشد تجارت خود (SMM) استفاده کنید و اثر آن را نادیده نگیرید.

 

 

 

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *