بهینه-کردن-شبکه-های-اجتماعی-اوینیک

۵ نکته برای بهینه کردن شبکه های اجتماعی شما در سال جدید

۵ نکته برای بهینه کردن شبکه های اجتماعی شما در سال جدید

رشد شبکه های اجتماعی واضح است که  تاثیر در بهینه سازی سایت شما در سال جدید خواهد داشت. از آنجایی که جذابیت این پلتفرم ها هر روز بیشتر می شود، بنابراین داشتن یک برنامه برای استفاده از آنها به جهت افزایش سود در شغل تان ، بسیار ضروری خواهد بود.

در زیر به ۵ نکته برای داشتن یک برنامه بهتر برای استفاده از شبکه های اجتماعی شما اشاره می کنیم :

۱٫ پروفایل های بهتری برای خود بسازیدglobal-network-social-media-interaction

افزایش بازدیدکنندگان پروفایل شما باعث می شود افراد بیشتری به سمت سایت شما هدایت شوند تا ببیند شما که هستید ، به چه کسانی می توانید کمک کنید و چگونه می تواانید به آنها کمک کنید. سعی کنید پروفایل های خود را در شبکه های اجتماعی مرور کنید. تصاویر جدید بارگذاری کنید و از عکس های گیرا برای پشت زمینه پروفایل خود استفاده کنید. توجه کنید که اطلاعات تماس خود را کامل کنید.

۲٫ هوشمندانه رشد کنید

اگر شما پروفایل خود را بسازید اما شبکه خود را گسترش ندهیدذ، هیچ کس شما را آنجا نخواهد شناخت. هر شبکه ای ابزار خاص خود را برای پیدا کردن افرادی که ممکن است شما را بشناسند دارد ، بنابراین از آن ها برای یافتن افراد و در نتیجه گسترش شبکه خود استفاده کنید تا بیشتر دیده شوید.

۳٫ تعامل و مشارکت داشته باشید

به اشتراک گذاشتن متن های آموزنده در شبکه های اجتماعی باعث ایجاد دنبال کننده ها و طرفداران بیشتر می شود. سعی کنید به صورت روزانه به شبکه های اجتماعی خود سر بزنید ، مطالب جدید به اشتراک بگذارید و به سایت خود لینک دهید.

۴٫ با مشاغل دیگر همکاری داشته باشید

راهی برای ایجاد همکاری و ارتباط با مشاغل دیگر پیدا کنید تا با انجمن ها و افراد دیگری آشنا شوید و مخاطبان جدیدی پیدا کنید. سعی کنید فعالیت های شرکت خود را برجسته کنید تا مخاطبان شما بدانند که چگونه می توانید به آنها کمک کنید.

۵٫ شبکه های اجتماعی خود را پیگیری کنید

پیگیری مداوم شما باعث می شود تا مخاطبان اطمینان بیشتری به شما پیدا کنند. سعی کنید به صورت مداوم و روزانه وقتی را برای به روز کردن صفحات خود در شبکه های اجتماعی بگذارید. شما می توانید از برنامه های کاربردی برای فعالیت های خود استفاده کنید تا زمان کمتری از شما گرفته شود. اگر شما مدام در دسترس مشتریان خود باشید و با آنها در ارتباط باشید مسلماً ارتباطات بیشتری پیدا خواهید کرد.

بهینه سازی شبکه اجتماعی لینکدین

وقتی که صحبت از نحوه نمایش پروفایل شما در صفحه نتایج جستجو می شود، احتمالاً عنوانی که برای آن انتخاب می کنید به مهم ترین فاکتور تبدیل می شود. عمده ترین کلید واژه هایی که می خواهید مورد کشف واقع گردند را استفاده کنید.

خلاصه ای از خودتان

حتماً خلاصه ای مؤثر و گیرا درباره خود که خیلی کوتاه به شرح تجارب ، موفقیت ها و اینکه تخصص شما چیست می پردازد تهیه نمایید. گذاشتن کلیدواژه در اینجا نیز بی ضرر است.

اطلاعات تماس تان

حتماً در توییتر و سه لینک وب سایت دیگر را نیز قرار دهید. هنگام راه اندازی لینک های وب سایت خود ، جهت استفاده از متن معیار برای توصیف ، از گزینه «سایر» استفاده کنید که در مقابل اجازه می دهد LinkedIn خودش آنها را به شرگت ، وبلاگ ، سایت و … را طبقه بندی کند. از آنجایی که به شما بیش از یک لینک داده شده است، هر عامل باید بتواند هم به خانه و هم به صفحه شخصی خود پیوند داده شود.

گروه های شما

در طرح بندی و صفحه آرایی جدید ، گروه هایی که در آنها عضو هستید به شکل جذاب تری از لحاظ بصری ، در لیستی به نمایش در می آیند. حتماً مطمئن شوید که گروه هایی که به عضویت شان درآمده اید ، علایق حرف های شما را شرح می دهند.

بهینه سازی شبکه اجتماعی فیس بوک

رهنمودهایی که در بالا ذکر شد ، در بخش «درباره» این شبکه اجتماعی ، همچون همه شبکه ها و رسانه های اجتماعی دیگر صدق کرده که در پیدا کردن عبارت کلیدواژه در آن بخش و نیز به دست آوردن همه عوامل که از آن عبارت استفاده می کنند کمک خواهند کرد.
مهمترین قسمت هایی که باید مورد توجه قرار بگیرند ، بخش های «درباره»، «مأموریت» و «توصیف شرکت» هستند، چرا که در حقیقت از صفحاتی که توسط هواداران ایجاد شده اند به عنوان عناصر سئو بیرون کشیده شده اند.
بسیار مهم است که جهت بهینه سازی صفحه تان برای جستجوهای محلی حتماً آدرس ، شهر ، ایالت و کدپستی را نوشته باشید. به یاد داشته باشید که در هنگام گذاشتن آپدیت در بخش «وال» (Wall) فیسبوک ، ۱۸ حرف اول یک پست در این شبکه اجتماعی ، به عنوان شرح فراتر (Meta Description) به کار می رود . بنابراین از این قابلیت هنگامی که فیسبوک شما را به «نوشتن چیزی» بر می انگیزد، بهره بگیرید ، زیرا این متن به مثابه عنوان سئو در آن آپدیت در نظر گرفته می شود. در برگیری لینک های مستقیمی به وب سایت کسب و کار کوچک تان در آپدیت هایی که انجام می دهید نیز تکنیک خوبی خواهد بود.

بهینه سازی شبکه اجتماعی پینترست

نکته مهم تر درباره این شبکه اجتماعی این است که بُرد خود را چه خواهید نامید و در شرح تصویری خود خواهید گذاشت. باید از یک عبارت دور و دراز و طولانی استفاده کنید که عبارت کلی و گسترده ترتان را نیز در خود داشته باشد.
به خاطر داشته باشید هنگامی که لینک ها را به سایت و در شرح ذیل تصاویر برمی گردانید ، از لینک دادن به صفحات مختلف و متنوع اطمینان حاصل کنید، اینکه تنها به صفحه اصلی لینک نداده باشید.

بهینه سازی شبکه اجتماعی گوگل پلاس

مطمئن شوید که از عبارات کلیدواژه به همراه تگ و جاهای ویژه معرفی در ذیل بخش شرح (برای صفحات تجاری) استفاده می کنید (البته نه آنکه انباشتی از کلیدواژه ها و عبارات به وجود آورید).
به دو ، سه صفحه مختلف (صفحه اصلی به همراه یکی ، دو صفحه داخلی) در بخش پیوندها لینک دهید.
بسیار مهم است که در پروفایل های شخصی در بخش «شغل» و «مهارت ها» و نیز معرفی و تگ ها کلیدواژه ها را بیاورید. بخش شغل را به عنوان تگ شرح فراتری از خود ببینید (بر روی یک سایت نرمال) و بنابراین باید اطمینان پیدا کنید که در آنجا کلیدواژه های اصلی را آورده اید.
لینک هایی که در درون بخش توصیف آمده است را نیز در برداشته و مطمئن شوید که کلیدواژه ها را در متن به کار می برید . کلید واژه ای که جهت استفاده انتخاب می کنید باید به صفحه ای که به آن پیوندش می دهید مرتبط باشد. مزرعه لینک به راه نیندازید ، هر پاراگراف به داشتن یک لینک محدود شود.
در بخش اشتغال نیز نه فقط نام شرکت ، بلکه شرحی از خدماتی که ارائه می شوند را بیاورید.

برنامه کار در شبکه های اجتماعی :

یکی از بهترین نکاتی که در ارتباط با شبکه های اجتماعی وجود دارد این است که شما می توانید بخشی از محتوا را ایجاد کرده و سپس از منابع تمامی شبکه های اجتماعی مختلف جهت ترویج و توسعه محتوای خود استفاده نماید. در زیر طرح کلی کار و مشخصات آن آمده است :
پست وبلاگ بنویسید (در آن گرافیک نیز بگنجانید) – می توانید در پستی مقاله ای را روی سایت گذاشته و یا از صفحات موجود استفاده کنید، همچنین می توانید پست هایی را که مرتبط با صفحات نیستند را نیز منتشر نمایید، ولی هنگامی که صفحه جدیدی را اضافه کنید، نیاز است که از دستورالعمل زیر پیروی نمایید.
تصویری که در آن پست وبلاگ استفاده کرده اید، در Pinterest به اشتراک بگذارید (حتماً به پست مربوطه لینک بدهید و از یکی کلیدواژه در توصیف آن عکس استفاده نمایید، همچنین از اینکه Boardها با کلیدواژه ها نام گذاری شده اند، اطمینان حاصل کنید).
تنظیمات Pinterest را طوری انجام دهید که Pinهای شما را به طور اتوماتیک توییت نماید (همچنین می توانید به صورت دستی توییت ها را با تیزرهایی از محتوا تنظیم کنید).
بر روی Google+ نیز پستی قرار دهید.
از اینکه وبلاگ و یا توییترتان به LinkedIn فید می گردند، مطمئن شوید.
اگر تمایل به بهینه کردن شبکه های اجتماعی خود در سال جدید هستید ، زمان مناسبی است تا روش های خود را به روز کنید. شما نیاز به یک برنامه ریزی قوی دارید تا فرمول موفقیت خود را پیدا کنید و مثل یک حرفه ای عمل کنید.

جهت مشاوره تیم اوینیک در خدمت شماست.

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *