social-networkevinic

۷ راه استفاده از رسانه های اجتماعی برای رسیدن به شغل مورد نظر

۷ راه استفاده از رسانه های اجتماعی برای رسیدن به شغل مورد نظر

شبکه های اجتماعی کاربران را قادر می سازند تا اطلاعات خود را ایجاد کرده ، آپلود کنند و با دیگران به اشتراک بگذارند و در ایجاد و سازماندهی شبکه های خود با سایر افراد مشارکت کنند. با شبکه سازی و برند شخصی به راحتی می توانید شغل رویایی خود را بیابید.

با انتخاب کانال های رسانه های اجتماعی استراتژیک قادر می شوید تا برای افرادی که در صنعت برای شما حیاتی هستند جذاب تر و قابل مشاهده باشید. کانال های رسانه های اجتماعی زیادی در دسترس هستند اما باید خردمندانه کانالی را برگزینید که برای شغل و حرفه شما مفیدتر باشد.

استفاده از رسانه های اجتماعی برای رسیدن به شغل رویایی اساساً در مورد دانستن این است که چه چیزی را برای چه کسانی و در چه زمانی به اشتراک بگذاریم. چیزهای زیادی برای اشتراک گذاری برای کارفرمایان وجود دارد که باید آنها در نظر بگیرید. لینکداین ، فیس بوک و توییتر سه تا از بزرگترین منابع انسانی کارفرما و پرسنل در سراسر جهان هستند. کارفرمایان آمریکایی در سال ۲۰۱۴ ، ۹۷٪ لینکداین را بکارگرفتند ، ۱۹٪ از فیس بوک بهره بردند و ۲۱٪ از توییتر استفاده کردند.

ما می خواهیم به شما کمک کنیم تا از محبوب ترین شبکه های اجتماعی حداکثر استفاده را بکنید ، از این رو ۷ راه را برای استفاده از شبکه های اجتماعی برای رسیدن به شغل رویایی خود را با شما به اشتراک می گذاریم :social-network-connectionevinic

۱.برند شخصی خود را ایجاد کنید.

ایجاد برند شخصی کلید استفاده از شبکه های اجتماعی برای رسیدن به شغل رویایی شما می باشد. بررسی کنید زمانی که مردم نام شما را در موتورهای جستجو و کانال های رسانه های اجتماعی مختلف جستجو می کنند چه نتایجی را مشاهده می کنند. امروزه پرسنل منابع انسانی زمانی که درخواست شما را دریافت می کنند بررسی های خود را بر روی کارکنان آینده نگر متمرکز می کنند. شما باید مطمئن شوید که چیزی که بصورت آنلاین ارسال می کنید باعث می شود تا کارفرما با شما تماس بگیرد نه اینکه از شما صرف نظر کند.

زمانی که می خواهید از شبکه های اجتماعی برای دریافت شغل مناسب خود استفاده کنید سعی کنید تا جنبه های مختلفی از مهارت های خود را به نمایش بگذارید. توسعه پروفایل همراه با حضور حرفه ایی به معنی نشان دادن جنبه های مختلف سودمند شما برای رسیدن به شغل رویایی می باشد.

شهرت و خوشنامی چیزی است که باید از آن آگاهانه برای یافتن شغل رویایی در شبکه های اجتماعی استفاده شود. باید در رسانه های اجتماعی و زندگی آنلاین خود ثبات داشته باشید چرا که آنها داستان زندگی شما را بیان می کنند و منابع اطلاعات طولانی مدت درباره شما هستند. شما برای رسیدن به جایی که اکنون هستید کارهای زیادی انجام داده اید ، پس در محیط آنلاین باید به دقت درباره خودتان صحبت کنید تا به شغل رویایی خود برسید.

۲. آگاهانه ارسال کنید.

آگاهی در مورد اینکه چه چیزی را چگونه در شبکه های اجتماعی ارسال می کنید برای یافتن شغل رویایی بسیار مهم است. پروفایل های حرفه ایی در صنعتی که می خواهید بخشی از آن باشید را بررسی کنید. شما می توانید از نوع اطلاعاتی که آنها به اشتراک می گذارند ، چگونگی ارسال های آنها و سایر جزئیات مربوطه الگوبرداری کنید. کلمات کلیدی مربوط به شغل رویایی خود را بیابید و آنها را با پروفایل خود ترکیب کنید.

برای استخدام شدن با استفاده از رسانه های اجتماعی لازم نیست که همیشه جدی باشید. شما می توانیدفعالیت های مرتبطی انجام دهید یا می توانید معیارهای خاصی را که منجر به استخدام می شود را دنبال کنید. مثلا پست هایی در مورد فعالیت های اجتماعی ، سیاسی و دینی خود ارسال کنید. همچنین سعی کنید تا جوانب مختلف خود را نشان دهید و اینکه چگونه در امور خود انعطاف پذیری دارید.

۳. به حساب های اجتماعی خود لینک دهید.

هرچند ممکن است شما اطلاعات یکسانی در تمام کانال های خود داشته باشید اما پرسنل منابع انسانی می خواهد ببیند که شما چگونه در شبکه های اجتماعی مختلف حضور دارید زیرا که آنها محل های مختلف حضور شخصی آنلاین شما هستند. آنها همچنین به افراد و سازمان هایی که به شما وابسته هستند علاقه دارند ، همچنین آنها می توانند پس زمینه شما را با استفاده از اطلاعات ارائه شده بررسی کنند.

همچنین به خاطر داشته باشید از حساب های رسانه های اجتماعی شما به عنوان نمونه کار استفاده کنید تا یافتن شغل رویایی آسانتر و راحت تر شود . همچنین می توانید لینک رسانه های اجتماعی خود را ضمیمه درخواست شغل نمائید و به کسانی که حرفه ایی هستند و با شغل رویایی شما مرتبط اند تاکید کنید. در طی مصاحبه می توانید داستان خود را با آنها به اشتراک بگذارید و آنها را به یکی از پست های خود ارجاع دهید. این باعث می شود که نه تنها آنها بیشتر شما را بشناسند بلکه از چیزهایی که در حساب رسانه اجتماعی خود به اشتراک گذاشته اید هم لذت می برند.

۴. از حریم خصوصی خود مطمئن شوید.

شما برای اشتراک گذاشتن اطلاعات خود با آنها باید هوشمندانه عمل کنید ، از این رو در هنگام استفاده از رسانه های اجتماعی برای یافتن شغل رویایی تنظمیات حریم خصوصی را به حداکثر برسانید. سایت های رسانه های اجتماعی نیاز دارند تا اطلاعات شخصی خود مانند شماره تلفن و یا ایمیل را ارائه دهید. نمایش اطلاعات خود را طوری تنظیم کنید تا تنها به افرادی که تشخیص داده می شود نشان داده شوند. به خاطر داشته باشید که شرکت های جعلی و کارفرمایان آنلاین ممکن است از اطلاعات شما بهره ببرند ، پس از شرکت ها و پرسنل قانونمند که در درازمدت به شما کمک خواهند کرد آگاهی داشته باشید. باید اطلاعات شخصی خود را در پروفایل رسانه های اجتماعی و یا دیگر سایت ها بررسی کنید و تنظیمات حریم خصوصی خود را به حداکثر برسانید تا در محیط آنلاین ایمن بمانید. مخاطبانی را که می خواهید در پست های شما مشارکت کنند را انتخاب نمائید. این یک اقدام احتیاطی است تا زمانیکه پرسنل منابع انسانی پروفایل شما را جستجو می کنند تنها کسانی را که مربوط به آنچه که آنها به دنبال آن هستند تا در کارکنان باالقوه ببینید را مشاهده نمایند.

۵. در مورد صنعت تحقیق کنید.

آگاهی در مورد اینکه چه چیزی را چگونه در شبکه های اجتماعی ارسال می کنید برای یافتن شغل رویایی بسیار مهم است. پروفایل های حرفه ایی در صنعتی که می خواهید بخشی از آن باشید را بررسی کنید. شما می توانید از نوع اطلاعاتی که آنها به اشتراک می گذارند ، چگونگی ارسال های آنها و سایر جزئیات مربوطه الگوبرداری کنید. کلمات کلیدی مربوط به شغل رویایی خود را بیابید و آنها را با پروفایل خود ترکیب کنید.

برای استخدام شدن با استفاده از رسانه های اجتماعی لازم نیست که همیشه جدی باشید. شما می توانیدفعالیت های مرتبط انجام دهید یا می توانید معیارهای خاصی را که منجر به استخدام می شود را دنبال کنید. مثلا پست هایی در مورد فعالیت های اجتماعی ، سیاسی و دینی خود ارسال کنید. همچنین سعی کنید تا جوانب مختلف خود را نشان دهید و اینکه چگونه در امور خود انعطاف پذیری دارید.

۶. شبکه خود را توسعه دهید.

شناخت درست مردم و ایجاد ارتباطات مستقیم با آنها راه دیگری برای استفاده از رسانه های اجتماعی برای رسیدن به شغل رویایی می باشد. ممکن است شرکتی که شما دوست دارید بخشی از آن باشید فاقد حساب اجتماعی رسمی باشد. در این موارد متصل شدن به کسانی که در صنعت هستند به شما کمک خواهد کرد اما ایجاد ارتباط مستقیم با افرادی که در حال کار برای شرکت مورد نظر هستند موثرتر است.

تعامل با افراد کلیدی که شما را می شناسند راه دیگری برای استفاده از رسانه های اجتماعی برای جستجوی شغل می باشد. حساب های آنها را فالو کنید ، آنها را به ارتباطات رسانه های اجتماعی خود اضافه کنید. اشتراک گذاری پست های آنها و کامنت گذاشتن نیز راه هایی است که آنها حضور شما را در حساب های خود احساس می کنند. در نهایت ممکن است با تلاش خود قادر شوید تا مستقیما برای آنها پیام بفرستید تا به شما کمک کنند.

۷. در بحث های آنلاین و انجمن ها فعالانه شرکت کنید.

برای یافتن شغل رویایی خود در رسانه های اجتماعی ، با بخشی از گروه ها و انجمن هایی که مربوط به رشته شما می باشد فعالانه تعامل برقرار کنید و درگیر شوید. مکالمات بحث های آنلاین و انجمن ها را به عنوان استخری از اطلاعات رسمی و غیر رسمی دریافت کنید و بخوانید. آرایش این گروه ها متفاوت است و ممکن است بخشی از آنها برای شما سودمند باشد.

بحث ها و انجمن ها راه هایی برای استفاده از رسانه های اجتماعی برای رسیدن به شغل رویایی می باشد، به عنوان کسانی که آرمان های مشابهی دارند. در اینجا شما می توانید اطلاعات غیر رسمی ولی مرتبط ، راهنمایی هایی برای استفاده و فرصت های شغلی را بیابید. اشتراک گذاشتن بینش و اطلاعات خود باعث می شود تا آنها صداقت شما را درک کنند تا بخشی از شرکت شوید.

 

 

 

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *